Blog

Noszenie maseczek w pracy już nieobowiązkowe?

28 listopada weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów  na mocy którego noszenie maseczek dla pracowników, którzy nie pracują zdanie stało się obowiązkowe. Co więcej – zakrywanie ust i nosa  zaczęło obowiązywać również w tych miejscach, w których wcześniej można było przebywać z odsłoniętą twarzą, np. w kuchni czy innych pomieszczeniach socjalnych. Przepis ten spotkał się z ostrą reakcją i ostatecznie wycofano się z niego pozostawiają kwestię zasłaniania ust i nosa pracodawcom. Czy słusznie?  

Noszenie maseczek a COVID -19

Zasłanianie ust i nosa w celu zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa to teraz nasza codzienność. Warto się zastanowić nad tym, w jaki sposób działają poszczególne maseczki i świadomie wybrać model najskuteczniej  eliminujący zagrożenie. 

ABC noszenia i zakładania maseczek

Gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa COVID -19 spowodowało, wprowadzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa. Maseczki stały się więc stałym elementem naszej codzienności. Warto jednak wiedzieć, że bezpieczne noszenie maseczki wymaga przestrzegania kilku zasad. 

 

Skuteczność maski FFP2

COVID – 19, choroba wywoływana przez wirusa SARS-CoV-2, wymusiła obowiązek zasłaniania ust i nosa. Noszenie masek stało się czymś powszechnym. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od materiału z którego zostały zrobione, zastosowanego systemu filtracyjnego FFP, chronią w różnym stopniu.

Kupując maskę zwróć uwagę na certyfikaty!

Maska masce nie równa. Oczywiście stosowanie osłony na nos i usta jest powszechnie stosowane i wskazane jako czynność zmniejszająca ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, jednak  warto mieć świadomość, że nie każda maska stanowi odpowiednią ochronę. Skuteczność i jakość gwarantują dopiero odpowiednie certyfikaty.